آیا می توان در زیر آب بدون نیاز به باتری پیام مخابره و ارسال کرد؟

آیا می توان در زیر آب بدون نیاز به باتری پیام مخابره و ارسال کرد؟، امواج رادیویی به‌خوبی زیر آب حرکت نمی‌کنند. به‌همین‌دلیل، کشتی‌ها برای عمق‌سنجی آب‌های شور به‌جای رادار از سونار (فاصله‌یابی صوتی) استفاده می‌کنند. ارسال پیام زیر آب باید صوتی باشند. بدین‌منظور، در بیشتر مواقع از مودم‌های صوتی استفاده می‌شود که می‌توانند سیگنال‌های الکترونیکی را به صدا تبدیل کنند و برعکس. اگرچه چنین ابزارهایی به نیرو نیاز دارند و اگر روی بستر دریا قرار گرفته باشند، تعویض باتری‌های آن‌ها کار دشواری است. فادل ادیب، از مؤسسه‌ی فناوری ماساچوست (MIT)، ممکن است راه‌حلی پیدا کرده باشد. دستگاهی که او ساخته و آزمایش کرده است، نه‌تنها صدا را پخش و دریافت می‌کند؛ بلکه از خود صدا نیز انرژی می‌گیرد. 

ادامه مطلب: آیا می توان در زیر آب بدون نیاز به باتری پیام مخابره و ارسال کرد؟

تولید گاز هیدروژن و نانولوله های کربنی از طریق تبدیل ضایعات و زباله های پلاستیکی
تولید گاز هیدروژن و نانولوله های کربنی از طریق تبدیل ضایعات و زباله های پلاستیکی، پژوهشگران در پروژه‌ای آزمایشی با ابداع شیوه‌ای از بازیافت زباله پلاستیکی نانولوله‌های کربنی و گاز هیدروژن تولید کردند. این روش اگر بتواند در مقایسه‌ با شیوه‌ی صنعتی استفاده شود، امکان تبدیل زباله پلاستیکی به منبع سوخت پاک (گاز هیدروژن) و ترکیبات کربنی پرکاربرد را فراهم می‌کند.

ادامه مطلب: تولید گاز هیدروژن و نانولوله های کربنی از طریق تبدیل ضایعات و زباله های پلاستیکی

چرا فرش ماشینی ؟

چرا فرش ماشینی ؟ برای اینکه اطلاعات شما در رابطه با فرش کامل شود باید با مشخصات فرش ماشینی و همچنین کیفیت آن آشنایی پیدا کنید. قالی دست بافت ایرانی از گذشته تا کنون توسط برخی از مردم هنرمند کشورمان تولید می شود .

با ما همراه شوید چرا فرش ماشینی ؟

راهنما خرید فرش ماشینی

راهنما خرید فرش ماشینی ، در انتخاب فرش ، باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت تا بتوان فرش باکیفیت و مناسبی را خریداری کرد . برای خرید صحیح علاوه بر جنس فرش باید به فاکتورهایی از جمله : ابعاد خانه ، نوع استفاده ، مکان استفاده و حتی افراد خانواده توجه کرد .

با ما همراه شوید راهنما خرید فرش ماشینی

جنس فرش ماشینی

 جنس فرش ماشینی ، جنس فرش های ماشینی دارای تنوع بسیار زیادی است و در تولید این محصولات از مواد اولیه خام متنوع باکیفیت بالا استفاده می شود .

با ما همراه شوید جنس فرش ماشینی